Nechajte svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu

Zavoláme vám späť a pomôžeme s výberom tej správnej služby

Kontaktujte nás: [email protected]

Podrobné informácie o spracovaní osobných údajov nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.

azure-cloud-service

Aké sú prípady používania cloudových služieb?

Udržujte svoju firmu v bezpečí a v súlade s predpismi
Vytvárajte nové aplikácie a digitálne služby
Ukladajte, zálohujte a obnovujte dáta
Odomknite potenciál pripojených zariadení
Urobte ďalší skok v oblasti umelej inteligencie
Analyzujte údaje, aby ste mohli robiť rozhodnutia a robiť predikcie

Objavte neuveriteľný potenciál riešení Azure pre vaše podnikanie!

Virtuálny prístroj
Azure Virtual Machine je virtuálny počítač so špecifickými parametrami (softvér a hardvér), ktorý pracuje na platforme Azure. Azure ponúka veľký výber virtuálnych zariadení, ktorých parametre je možné prispôsobiť vašim individuálnym potrebám.

Ako virtuálne zariadenia spôsobia revolúciu v práci vo vašej spoločnosti?

Spustenie viacerých virtuálnych prostredí z jednej infraštruktúry znamená, že môžete výrazne znížiť spotrebu fyzickej infraštruktúry. To zvyšuje vaše zisky - znižuje potrebu udržiavať takmer rovnaký počet serverov a zvyšuje úspory nákladov na údržbu a elektrinu.
Spustenie virtuálneho zariadenia je relatívne jednoduché a rýchle a oveľa jednoduchšie ako poskytovanie úplne nového prostredia pre vývojárov. Virtualizácia urýchľuje proces spúšťania scenárov vývoja a testovania.
Virtuálne zaraidenia sa dajú ľahko presúvať z jednej funkcie hypervízora na ďalšiu na inom stroji - to znamená, že sú vynikajúcim riešením zálohovania v prípade neočakávaného vypnutia hostiteľa.
Virtuálne zariadenia vám umožňujú jednoduchšie škálovať vaše aplikácie pridaním viacerých fyzických alebo virtuálnych serverov, aby sa zaťaženie rozložilo na viacero virtuálnych zariadení. Preto môžete zvýšiť dostupnosť a výkon aplikácií.
Virtuálne zariadenia bežia na viacerých operačných systémoch, takže pomocou hosťujúceho operačného systému na virtuálnom zariadení môžete spúšťať aplikácie, ktoré majú sporné zabezpečenie a chránia hostiteľský operačný systém. Virtuálne zariadenia tiež poskytujú lepšiu ochranu dôkazov a často sa používajú na bezpečné vyšetrovanie a izoláciu počítačových vírusov.
Náklady na prevádzku virtuálnych zariadení môžete znížiť až o 72 percent v porovnaní s priebežnými platbami s možnosťou rezervovať si virtuálne zariadenie na platforme Azure v 1-ročnom alebo 3-ročnom modeli.Je dôležité zvážiť, či sa virtuálne zariadenie bude používať nepretržite alebo len časť dňa. V prvom prípade bude preferovaným riešením rezervácia virtuálneho počítača.
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server

Preskúmajte rozdiely medzi typmi virtuálnych počítačov:

Séria Funkcie Aplikačný príklad
Séria A Základné virtuálne zariadenia pre vývoj a testovanie Webové servery s nízkou návštevnosťou, malé až stredné databázy, prototypové servery a úložiská kódu.
Séria B Virtuálne zariadenia s možnosťou periodického zvyšovania ekonomickej efektívnosti Servery na vývoj a testovanie aplikácií, webové servery s nízkou návštevnosťou, malé databázy, mikroslužby, prototypové servery a kompilačné servery.
Séria D Všeobecné výpočtové riešenia Podnikové aplikácie, systémy elektronického obchodu, webové rozhrania, riešenia virtualizácie desktopov, aplikácie na riadenie vzťahov so zákazníkmi, databázy základnej a strednej úrovne, aplikačné servery atď.
Séria Dc Bezpečnosť a ochrana dát v cloude Databázy, blockchain, multilaterálna analýza dát, odhaľovanie podvodov.
Séria E Riešenia optimalizované pre aplikácie v pamäti s hypervláknami Inštancie SAP HANA (napr. E64s v3, E20ds v4, E32ds v4, E48ds v4, E64ds v4), aplikačná vrstva SAP S/4 HANA, aplikačná vrstva SAP NetWeaver, podnikové aplikácie náročné na pamäť, veľké relačné databázové servery, pracovné zaťaženie ukladania údajov, podnikateľské analytické aplikácie, analytické pracovné zaťaženia v pamäti a ďalšie kritické obchodné aplikácie vrátane systémov, ktoré spracúvajú rôzne typy finančných transakcií atď.
Séria F Virtuálne zariadenia ponúkajúce optimalizované výpočtové možnosti Mașini virtuale care oferă memorie și stocare optimizate.
Séria G Virtuálne počítače ponúkajú optimalizovanú pamäť a úložisko. Veľké SQL a NoSQL databázy, ERP a SAP systémy a úložné riešenia.
Séria H Virtuálne stroje pre vysokovýkonné výpočty Dynamika tekutín, analýza konečných prvkov, spracovanie seizmických údajov, simulácia nádrží, analýza rizík, automatizácia elektronického dizajnu, rendering, platforma Spark, modelovanie počasia, kvantová simulácia, výpočtová chémia a simulácia prenosu tepla.
4 Séria Ls Virtuálne zariadenia optimalizované pre funkciu úložiska NoSQL databázy ako Cassandra, MongoDB, Cloudera a Redis. Sú tiež skvelé pre aplikácie na ukladanie údajov, ako aj pre veľké transakčné databázy.
Séria M Virtuálne zariadenia s optimalizovanou pamäťou Inštancie SAP HANA, SAP S/4 HANA, SQL Hekaton a ďalšie veľké, pre podnikanie kritické pracovné zaťaženia pamäti, ktoré vyžadujú obrovský výpočtový výkon na paralelné spracovanie.
Séria Mv2 Najväčšie virtuálne zariadenia s optimalizovanou pamäťou Inštancie SAP HANA, SAP S/4 HANA, SQL Hekaton a ďalšie veľké, pre podnikanie kritické pracovné zaťaženia pamäti, ktoré vyžadujú obrovský výpočtový výkon na paralelné spracovanie.
Séria N Virtuálne zariadenia s podporou GPU Simulácia, hlboké učenie, vykresľovanie grafiky, úprava videa, hranie hier a vzdialená vizualizácia.
Azure Backup
Azure Backup je nákladovo efektívne a bezpečné riešenie zálohovania. Jediným kliknutím môžete vytvárať, spravovať a upravovať veľkosť záloh vášho úložiska vrátane týchto služieb: virtuálne počítače Azure, databázy SQL/SAP a súbory platformy Azure.

Čo znamená Azure Backup pre vaše podnikanie?

Rozvoj

Je to šanca pre stabilný rozvoj podnikania a väčšiu bezpečnosť zdrojov spoločnosti.

Úspora nákladov

Zníženie logistických nákladov spojených s vytváraním záložných kópií mimo vašej kancelárie.

Bezpečnosť

Je to rýchle a jednoduché riešenie, ktoré umožní vašej firme rýchle zotavenie v prípade zlyhania.

Kontinuita práce

Poskytuje najvyšší stav zabezpečenia údajov implementáciou zlatého pravidla zálohovania 3-2-1 (viac o tom v Často kladených otázkach).

Ako funguje Microsoft Azure Backup?

Chráni vaše údaje vždy - 24 hodín denne, 7 dní v týždni a kdekoľvek - na serveroch, na hostiteľoch, v cloude, vo všetkých vašich aplikáciách a virtuálnych počítačoch Azure. Microsoft Azure Backup poskytuje neobmedzený prenos údajov so zdrojmi uloženými až na 99 rokov. Tri kópie údajov sú uložené v jednom dátovom centre a ďalšia na vzdialenom mieste. Údaje sú pred opustením dátového centra klienta zašifrované a v tejto forme uložené na platforme Azure. Je možné integrovať s System Center Data Protection Manager s cieľom získať pokročilú ochranu.
Microsoft Azure Backup je možné použiť ako v lokálnom cloude (súbory, priečinky, lokálne virtuálne stroje), tak aj v hybridnom cloude, vo virtuálnych strojoch Azure, Azure Storage, Azure Files, SQL Server VM, databáze SAP HABA, Azure Database pre PostgreSQL resp. guličky. Riešenie umožňuje zálohovanie rastúcich dát, ako aj zálohy virtuálnych strojov IaaS.
Krátky čas na obnovu po zlyhaní umožňuje vášmu podniku rýchlo sa vrátiť k hladkému chodu. Máte možnosť detailnej obnovy - do schránky alebo obnovy SQL databázy. Nastavenie a škálovateľnosť sú mimoriadne jednoduché a zálohy sú optimalizované a možno ich v prípade potreby ľahko obnoviť.Je možné získať zálohy konzistentné s aplikáciou, čo znamená, že bod obnovy má všetky údaje potrebné na obnovenie zálohy. Obnova konzistentných údajov na úrovni aplikácie skracuje čas celého procesu a umožňuje vám rýchly návrat do práce.
Microsoft Azure Backup vytvára príležitosti na automatizovanú správu úložiska. Hybridné prostredia často vyžadujú úložisko umiestnené čiastočne lokálne a čiastočne v cloude. Služba Azure Backup automaticky prideľuje kapacitu a spravuje vaše zálohovacie úložisko, pričom platíte len za skutočné využitie úložiska.Azure Backup ponúka tri typy replikácie na poskytnutie najlepšieho prístupu k úložisku. Lokálne redundantné úložisko (LRS) je ekonomická možnosť na ochranu údajov pred lokálnymi poruchami hardvéru. Geograficky redundantné úložisko (GRS) je predvolené nastavenie a odporúčaná možnosť replikácie. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete v často kladených otázkach.
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server
Azure Storage
Azure Storage je cloudová služba, ktorá poskytuje úložný priestor s vysokou dostupnosťou, ktorý je bezpečný, udržateľný, škálovateľný a redundantný. Bez ohľadu na uložený obsah (obrázky, zvuk, video, protokoly, konfiguračné súbory atď.) umožňuje jednoduchý prístup k uloženým údajom.

Prečo je Azure Storage perfektné riešenie pre vaše podnikanie?

Spoľahlivosť

Umožňuje replikáciu a ukladanie viacerých kópií údajov.

Bezpečnosť

Všetky služby Azure Storage sú šifrované, takže vaše údaje sú v bezpečí.

Škálovateľnosť

Rýchle a jednoduché rozšírenie úložného priestoru

Užívateľsky prívetivé riadenie

Platforma Azure rieši údržbu hardvéru, inovácie a kritické problémy za vás.

Dostupnosť

Údaje v službe Azure Storage sú okrem iného prístupné odkiaľkoľvek na svete cez HTTP alebo HTTPS.

Flexibilné ceny

Cena závisí od množstva uložených údajov. Platíte podľa množstva využitého priestoru.

Pozrite sa, aké úložné služby sú dostupné v Azure Storage!

Azure Blob Storage je optimalizovaný na ukladanie obrovského množstva neštruktúrovaných údajov.

Služba Blob Storage je ideálna pre:
 • spracovanie obrázkov a dokumentov priamo v prehliadači,
 • ukladanie súborov pre distribuovaný prístup,
 • streamovanie zvuku a videa,
 • ukladanie údajov na zálohovanie, obnovu, obnovu po zlyhaní a archiváciu,
 • ukladanie údajov na analýzu v lokálnej alebo hostingovej službe na platforme Azure.
Azure Files ponúka cloudové ukladanie a správu súborov, ku ktorým je možné pristupovať odkiaľkoľvek prostredníctvom štandardného protokolu Server Message Block (SMB). To okrem iného znamená, že niekoľko virtuálnych zariadení môže zdieľať rovnaké súbory s prístupom na čítanie aj zápis. Jedným z rozdielov medzi službou Azure Files a štandardnými zdieľanými súbormi je možnosť prístupu k súborom odkiaľkoľvek na svete pomocou adresy URL po vygenerovaní tokenu.

Služba Azure Files je ideálnym riešením pre:
 • keď viaceré lokálne aplikácie zdieľajú súbory,
 • keď uložené konfiguračné súbory vyžadujú prístup z niekoľkých virtuálnych počítačov,
 • denníky zdrojov, správy, nástroje.
Azure Disk je virtuálny pevný disk (VHD), ktorý možno použiť na spoluprácu s Azure Virtual Machines a Azure VMware Solution. Jednotky sú k dispozícii v nasledujúcich verziách: SSD v úrovni Ultra, SSD v úrovni Premium a SSD a HDD v úrovni Standard.
Služba Azure Queue sa používa na ukladanie veľkého množstva správ. Správy v rade môžu mať veľkosť až 64 kB a jeden rad môže obsahovať milióny informácií. Fronty sa zvyčajne používajú na ukladanie zoznamov správ, ktoré sa majú spracovať asynchrónne.
Umožňuje ukladanie štruktúrovaných NoSQL údajov do cloudu. Je určený na ukladanie flexibilného súboru informácií, ako sú používateľské údaje pre webové aplikácie, adresáre, informácie o zariadeniach alebo akýkoľvek iný typ metadát požadovaných pre konkrétnu službu.
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server
Dodatočné riešenia
Microsoft Azure je platforma, ktorá vášmu podnikaniu otvorí úplne nové možnosti a prinesie revolúciu do jeho každodenných operácií. Okrem nástrojov ako Azure Backup, Azure Storage či Virtual Machines vám poskytuje aj ďalšie unikátne riešenia. Objavte plný potenciál Microsoft Azure a zamerajte sa na rast svojho podnikania prostredníctvom digitalizácie!

Microsoft Sentinel

Microsoft Sentinel je unikátne riešenie, ktoré firmám prináša množstvo výhod. Poskytuje jedinečný prehľad o vašom prostredí Microsoft 365 vďaka natívnemu nástroju podnikovej triedy pre cloud SIEM.

Umožňuje monitorovať cloud a lokálne prostredie a zabezpečiť lepšiu kontrolu kybernetických hrozieb, ktoré by inak mohli zostať neodhalené. Ide zároveň o ďalšiu vrstvu zabezpečenia pracovného priestoru vašej spoločnosti.

Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás!

Zabezpečte svoj web pomocou Microsoft Azure

Mnohí naši klienti prevádzkujú webovú stránku, kde samotná webová stránka nie je len miestom prístupu k údajom, ale v mnohých prípadoch aj prístupom k infraštruktúre.

S Web Application Firewall a presunom webovej stránky spoločnosti do Azure dokážeme: zabezpečiť web, zabezpečiť kontinuitu podnikania alebo blokovať rôzne kybernetické útoky.

Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás!

Druhé dátové centrum v Azure

Toto riešenie sa zrodilo z potreby trhu súvisiacej s neustálym rozširovaním dátového centra. Druhé dátové centrum ponúka dodatočný úložný priestor v Azure.

Znižuje a optimalizuje tak náklady a poskytuje prístup k replikovaným prostrediam v priebehu niekoľkých minút po výskyte zlyhania. Poskytuje oveľa väčšiu bezpečnosť pre cenné zdroje organizácie.

Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás!

Nie ste si istí, aký plán zvoliť?
Porozprávajte sa s naším odborníkom na predaj ešte dnes.

Kontaktujte nás

Azure

Microsoft Azure je platforma založená na globálnej sieti dátových centier poskytujúcich komplexné riešenia Iaas (Infrastructure-as-a-Service) a PaaS (Platform-as-a-Service), ktoré vám umožňujú nasadzovať virtuálne stroje, databázy SQL alebo vytvárať záložné kópie zdrojov.

Microsoft365 Azure Senetic

Azure bol vytvorený s cieľom poskytnúť vám nepretržitý prístup ku všetkým službám, virtuálnym strojom a aplikáciám odkiaľkoľvek na svete s nepretržitým monitorovaním výkonu služieb a nepretržitou technickou podporou. A čo viac, neobmedzená škálovateľnosť Azura vám umožňuje prispôsobiť ju vašim potrebám a mesačný poplatok založený na skutočnom využívaní vám umožňuje kontrolovať výdavky.

Microsoft365 Azure Senetic
Microsoft 365 and Office

Senetic

Od prvého dňa sa Senetic usiloval o medzinárodnú expanziu. Prvú zahraničnú pobočku sme otvorili v roku 2010 vo Veľkej Británii. V nasledujúcich rokoch sme oblasť pôsobenia systematicky rozširovali o ďalšie krajiny. V súčasnosti prevádzkujeme 27 kancelárií a 160 trhov po celom svete.

Neustále sa zvyšujúce znalosti a skúsenosti nám umožňujú presne určiť potreby miestnych zákazníkov a poskytnúť im požadované produkty a služby. Ponuku staviame na aktuálnych technologických trendoch a zmenách, ktoré svetu a spoločnosti prinášajú.

Každý rok sa do komunity našich vracajúcich sa klientov pripájajú organizácie z celého sveta. Potvrdzuje to dôveru, ktorú v nás ako poskytovateľa IT majú naši klienti. Sme hrdí na to, že môžeme ovplyvniť rast a digitalizáciu podnikania na celom svete.

Senetic Microsoft About Us Senetic Microsoft About Us
Microsoft 365 business premium, basic i standard
Modern Work
Digital & App Innovation Azure
Infrastructure Azure
Data & AI Azure

Často kladené otázky o Azure

Platforma Azure podporuje každý operačný systém, od Windows po Linux, širokú škálu programovacích jazykov, od C# po Javu a mnoho nástrojov - od SQL Servera po softvér Oracle.
3-2-1 znamená, že by ste mali mať 3 kópie vašich údajov (produkčné údaje a 2 zálohy) na 2 rôznych médiách s 1 kópiou mimo lokality na účely obnovy po havárii.
Lokálne redundantné úložisko (LRS) replikuje údaje trikrát (vytvorí tri kópie údajov) v jednotke škálovania úložiska dátového centra. Ide o cenovo výhodnú možnosť ochrany údajov pred lokálnymi poruchami hardvéru.
Geographically Redundant Storage (GRS) is the default setting and the recommended replication option. It replicates data to an auxiliary region (hundreds of kilometers from the source data's primary location). GRS provides a higher level of resource persistence – it replicates data across availability zones, which guarantees data residency and resiliency in the same region.
Získajte pomoc od našich špecialistov!

Náš tím odborníkov je vám k dispozícii. Zodpovieme všetky vaše otázky, vyberieme individuálnu ponuku a pomôžeme vám produkt implementovať.

Máte otázku? Kontaktujte nás
Microsoft Visual Studio, pakiet Office - cena